بازگشت به صفحه کامل

کرمانشاهی‌ها با برپایی۶ موکب پذیرای زائران اربعین خواهند بود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمانشاه گفت: ۶ موکب به منظور خدمت‌رسانی به زائران سید‌‌الشهدا(ع) توسط مردم کرمانشاه در نجف و کربلا راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، حجت‌الاسلام سید محمدحسین ضیغمیان، با بیان اینکه تمام موکب‌ها باید در استان کرمانشاه شناسنامه‌دار باشند، اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه مسئولیت ثبت تمام موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی در ایام اربعین را برعهده دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمانشاه با اشاره به حضور تمام موکب‌ها از10 روز قبل از مراسم تا پنج روز بعد از اربعین برای پذیرایی از زائران اربعین گفت: تمام متقاضیانی که خواهان  برپایی موکب هستند باید برای ثبت موکب به این ستاد مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای ثبت موکب خود انجام دهند.

ضیغمیان ضرورت ثبت و شناسنامه‌دار شدن موکب‌ها را برای ساماندهی مناسب خدمات به زائران عتبات عالیات در ایام اربعین اساسی دانست و افزود: موکب‌های پذیرایی زیادی برای خدمت به  زائران عتبات عالیات در اربعین تدارک و راه‌اندازی شده است.

وی از برپایی 6 موکب در کربلا و نجف توسط نیروهای مردمی کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی بهتر به زائران موکب‌هایی هم از محل ورودی زائران به استان کرمانشاه در شهرستان کنگاور تا خروجی استان در بخش حمیل تدارک دیده شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه با اشاره به برنامه‌ریزی برای استفاده از تمام ظرفیت‌های اقامتگاه‌های راهیان نور استان کرمانشاه برای خدمت‌رسانی به زوار عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی گفت: این اقامتگاه‌ها در ایام اربعین حسینی ظرفیت اقامت10 هزار نفر را دارند که در صورت پر شدن ظرفیت آنها امکان استفاده از ذخیره موکب‌های داخل شهر نیز وجود دارد.

 

منبع: پایگاه خبری ستاد بازسازی عتبات عالیات