بازگشت به صفحه کامل

گردهمايي عظيم اربعين حسيني ( ع ) سرمايه بزرگي براي تداوم حيات فرهنگي ايران اسلامي است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در حاشيه بازديد از مرز چزابه گفت: گردهمايي عظيم اربعين حسيني ( ع ) سرمايه بزرگي براي تداوم حيات فرهنگي جامعه ايران اسلامي است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سيد رضا صالحي اميري در حاشيه بازديد از مرز چزابه گفت: امروز حماسه بزرگي در مرز چزابه شکل گرفته و خداوند را شکرگزاريم که اين ملت بار ديگر حماسه تاريخي شورحسيني را به نمايش گذاشته اند.

صالحي اميري در ادامه با بيان اينکه امروز روزي است که همه دنيا بايد يک بار ديگر اين ملت، سرزمين و جغرافيا را بشناسند، تصريح کرد: گردهمايي عظيم اربعين حسيني ( ع ) سرمايه بزرگي براي تداوم حيات فرهنگي جامعه ايران اسلامي است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تأکيد کرد: تاريخ اين سرزمين، چنين همايش پرشوري را کمتر ديده و به ديگران نشان داده است، لذا امروز همه اصحاب فرهنگ در سراسر ايران بايد اين صحنه ها را ببينند، بنويسند و در عرصه هنر بازنمايي کنند.

صالحي اميري تصريح کرد: پيام مهم راه پيمايي بزرگ اربعين حسيني براي سراسر دنيا اين است که اسلام و ايران مرکز تشيع و اسلام رحماني مي باشد.

وي ادامه داد: استاندار سخت کوش استان و ساير مسئولان اجرايي تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بيش از 50 درصد زائران از دو مرز شلمچه و چزابه به عتبات عاليات اعزام شوند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: خروج بيش از 500 هزار زائر از مرز شلمچه و بيش از 300 هزار نفر از مرز چزابه کاري بسيار مهم و بزرگ است.

صالحي اميري در خاتمه خاطر نشان کرد: دستگاه هاي مسئول هيچ رسالتي به جز خدمت رساني به زائران اربعين حسيني ندارند.

 

منبع: پايگاه خبري پليس