بازگشت به صفحه کامل

۶۰ محل اسکان پذیرایی زائران در مسیر بازگشت کربلا در اندیمشک مستقر است

فرماندار انديمشک گفت: از ابتداي آغاز سفر معنوي اربعين تا‌کنون بيش از ۶۰ محل اسکان براي پذيرايي عاشقان اهل‌بيت (ع) در شهرستان تهيه و آماده سازي شده است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، پيمان جهانگيري اظهار داشت: امسال و با هدف تأمين نيازهاي زائرين اربعين ويژه برنامه‌هاي مختلفي در اين شهرستان در محورهاي پذيرايي و اسکان عاشقان اهل‌بيت‌(ع) پيش‌بيني و مهيا شده است.

وي افزود: به همين جهت، 9 کميته استقبال از زائرين اربعين‌حسيني و با حضور و مشارکت بخش‌هاي
مختلف فرهنگي و اجرايي و اداري شهرستان فعاليت خود را آغاز و تا پايان حضور زائرين به خدمت‌رساني و تأمين نيازهاي محبان سالار شهيدان به فعاليت مي‌پردازند.

فرماندار انديمشک عنوان کرد: هم‌چنين با همکاري بخش‌هاي مختلف شهري، بيش از 29 موکب مردمي براي استقبال از زائرين اربعين و در مسيرهاي تردد کاروان‌هاي زيارتي اربعين در محورهاي مواصلاتي شهرستان راه‌اندازي شده است.

وي گفت: راه‌اندازي بيش از 60 مرکز اسکان دائم و موقت زائرين اربعين در بخش‌هاي مختلف شهري از جمله ديگر خدماتي بوده که با هدف تسهيل و تأمين نيازهاي زائرين اربعين براي حضور در کربلاي معلي پيش بيني و آماده سازي شده است.

جهانگيري ادامه داد: انديمشک به صورت روزانه، بيش از 100 هزار زائر اربعين را پذيرايي و با توجه به نقش
محوري شهرستان در مسيرهاي ريلي و جاده‌اي خدمات ويژه‌اي در اين زمينه براي زائرين سرزمين عشق در اين شهرستان پيش بيني شده است.

وي افزود: طبق بررسي‌هاي صورت گرفته تاکنون، بيش از 800 هزار نفر با عبور از شهرستان انديمشک با مرزهاي چذابه، شلمچه، مهران اعزام شده‌اند و هم زمان با بسته شدن مرز مهران، حجم تردد مسافران اربعين از جاده‌هاي ارتباطي شهرستان از رشد قابل توجهي برخوردار شده است.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان