بازگشت به صفحه کامل

23موکب از استان قم در ایام اربعین دایر می شوند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قم گفت: در ایام اربعین حسینی ۲۰ موکب از این استان در کربلا، نجف و کاظمین مستقر خواهند شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین حسین احمدی گفت: ما در ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئولیت اصلی پشتیبانی تمامی موکب‌ها در عراق را بر عهده داریم که امیدواریم بتوانیم با موفقت کارها را پیش ببریم.

 وی ابراز داشت: تامین و انتقال امکانات، ایجاد فضا، زمین و تاسیسات از جمله خدماتی است که بر عهده این ستاد قرار داده شده که با تمام توان در این راستا تلاش خواهیم کرد.

 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قم با اشاره به فعالیت موکب‌های استان قم در ایام اربعین گفت: 23 موکب از استان قم در این ایام فعالیت خواهند کرد که سه موکب آن در مرز مهران خواهد بود.

 احمدی ادامه داد: همچنین 20 موکب نیز دراستان‌های کربلا، نجف و کاظمین خواهند بود که اقدام به خدمات‌رسانی به زائران خواهند کرد.

 وی گفت: تمامی برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته تا بتوانیم روزانه 86 هزار وعده غذا و 44 هزار اسکان را به زائران ارائه دهیم تا زائران بتوانند در فضای مناسب‌تری به زیارت بپردازند.

 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قم به کمک‌های مردمی اشاره کرد و گفت: برپایی این موکب‌ها با نذورات مردمی صورت گرفته و امسال نیز این نذورات نسبت به سال گذشته 7 برابر رشد داشته است.

 احمدی با اشاره به سرد شدن هوا در کشور عراق گفت: 67 هزار پتو برای موکب ها تهیه شده تا بتوانیم از طریق آن مشکلات سرمای مردم را نیز برطرف کنیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات